Koniec z nowymi paranojami

Temat: Dym z komina - ciekawe zjawisko ...
Zapomniałem jeszcze dodać, że również całkiem przy okazji twój komin przestanie się brudzić
od wewnątrz, a elewacja, okna itp. od zewnątrz. Gdybyś jeszcze przekonał do tego sposobu palenia
swoich sąsiadów (spalanie węgla w kotłach C.O. również przebiega bezdymnie)

http://forum.muratordom.pl/ekonomicz...ght=kamiennego

...to moglibyście wspólnie zmienić swoje powietrze w okolicy na czyste, całkiem za darmo. :D
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=121369Temat: Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego

Do kolegi Janusz63:czy podpowiesz mi jakich zmian dokonałeś w swoim warmecie?[/i] witam jak poprzednio pisałem proponuje zajżeć na /forum.info-ogrzewanie.pl temat warmet sds ceramik, bezdymne spalanie węgla koledzy kaczy i aw opisali co przerobić ja sie zastosowałem to tego czyli ,dziurka w drzwiczkach zasypowych fi 4 miarkownik ciągu elektroniczny tak że dmuchawe odłonczyłem zasyp wystarcza na 24 godziny palenia tylko co 12 godzin przerusztuje piec i mam założony zawór cztero drożny temperatura zadana 70 piec na dom teraz 40 do 45 piec mam suchy zkomina dymek bialy szamot ustwiłem nanowe tak że jest 1 centymetr miendzy szamotem a ściankom pieca przedtem bylo nastyk teraz jet kanał od rusztudo góry czyli chodzi mi że miendzy pełnym szamotem nadole acienkim pierwszym szamotem u góry miałem 5 centymetrow przerwy co skutkowało tym że zawsze miałem zasypany dolny kanał za szamotem popiołem okazało sie że plaskownik był krzywo wspawany tak że cienkie szamoty nacinałem co poskutkowałotym że płytka opadla swobodnie na dół co wyeliminowoło przerwe na dole tak mamteraz kanał peny i niezasypuje go popiuł tylko dolnacegła ma bokami luz co powoduje że płomlomień dostaje sie za szamot i dopala gaz i wszytko to co zrobiłem w kotle . sds ceramik 14 kw pozdrowienia dla kolegi
Last Rico i użytkowników sds ceramik

Last Rico :D
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=100061


Temat: Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Kocioł DS
No i przyszedł nareszcie czas że mogę pochwalić się swoimi powiedzmy osiągnięciami.Paliło się ostatnio w kotle DS bardzo słabo-dymu full,ognia prawie zero.Węgiel niby z KWK Marcel ale inny niż kupiłem latem u tego samego sprzedawcy.Znowu zaczęły się pielgrzymki do kotłowni i modły przy kotle o bezdymne i długie spalanie.Wertowaniu stron na necie nie było końca aż w końcu przy piwku z kumplem objawienie-za duża powierzchnia rusztu w stosunku do przekroju komina.Mój komin ma 17X17cm a ruszt 30X45cm.Zmniejszyłem powierzchnię rusztu do 30X25 cm i po tygodniu palenia mogę powiedzieć że jest super.Zużycie opału ok.1,8kg/h co przy 160 mkw. uważam za dobre.Muszę przy tym dodać że wysokość pomieszczeń to 2,9m stare budownictwo,połowa okien plastik.Kocioł trochę stunningowny-miarkownik(to już standard),zawirowywacze spalin,dodane 2 kanały PW w ruszcie i dwie rury odprowadzające dym z komory zasypowej prosto w żar- pomysł zaczerpnięty prosto z http://forum.info-ogrzewanie.pl/inde...&id=2796.Teraz kocioł pali spokojnie wszystko co się do niego wrzuci nie dymiąc a dając dużo ciepła i zadowolenia.Trochę to trwało zanim doszedłem do odpowiednich usprawnień i ustawień kosztem opału,prądu do spawarki,paru litrów piwa ale opłacało się :D :D :D Pozdrawiam wszystkich usprawniaczy-palaczy. :D :D :D
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=100061


Temat: Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Last Rico

Wzbudziłeś moje zainteresowanie tym spowalnianiem palenia popiołem.
W tym samym czasie ten temat pojawił się też tutaj:
http://forum.info-ogrzewanie.pl/inde...showtopic=4143

Teraz pytania

Dlaczego tylko szklanka popiołu i tylko na wierzchu?
Czy spowolnienie palenia dotyczy tylko fazy koksu (czyli ostatniej), czy spowalnia również wydzielanie gazów?
Pytam z ciekawości, może wykorzystam te informacje do sterowania kotłem.

Poczytałem trochę o wykorzystywaniu popiołów w produkcji cementów i betonów oraz na podbudowę dróg.
Czy popiół z domowego paleniska da się wykorzystać w podobny sposób?
Po przesianiu można go wykorzystać na podsypkę pod kostkę brukową zamiast cementu?
Czy można go użyć jako wypełniacza w zaprawie do tynkowania? W jakiej ilości?

Kocioł GS

Mam jeszcze problem z bezdymnym spalaniem. Kocioł zaczyna mi lekko dymić po osiągnięciu zadanej temperatury (około 55*, jakieś 2 godziny po rozpaleniu). Mechaniczny miarkownik nie zamyka się całkowicie więc mała ilość PG jest ciągle dostarczana. Węgiel gazuje i KPW powinna ten gaz dopalić. Tymczasem komora zasypowa jest trochę zadymiona, a w wymienniku po kilku dniach palenia jest ze 3 mm czarnego kożucha.
Czopuch cały czas daje się dotknąć ręką. Jest gorący, ale kropla wody nie gotuje się, odparowuje kilka minut.
Jak sprawdzić czy PW (mam KPW) jest za mało, czy za dużo?
Może ciąg jest mały, co w połączeniu z dosyć dużym wylotem KPW powoduje, że prędkość PW jest zbyt mała żeby wymieszać dobrze gazy?
Palę węglem (tani, o bardzo różnej granulacji). Na spód wrzucam duże bryły (kilka), a potem stopniowo coraz mniejsze. Na wierzchu rozsypuję ze dwie małe szufelki drobnego węgla z dna wiadra.
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=100061