Koniec z nowymi paranojami

Temat: Renault Scenic 1.6 dmuchawa tylko na 4-tym stopniu
Znalazłem na necie taki opis:
1.Zdemontowac osłony głosników na podszybiu z lewej i prawej strony,sa na zatrzaskach.
2.Zostana odsłoniete sruby ktore nalerzy odkręcic (wkrętak z gwiazdką)
3.Zdemontowac podszybie ciagnac je najpierw do tyłu samochodu,a nastepnie do góry.
4.Zdemontować rurę nawiewu z prawej strony(wylot rury jest w górnej i dolnej cześci na zatrzasku i jest problem z jej wyjęciem z tego zatrzasku)
5.Pod rurą na górnej częsci skrzyni nawiemu zamontowany oporniki i chyba termistor klimy w jednym zespole do wyjęcia po rozłączeniu dwóch wtyczek i odkręceniu jednego wkręta.
U mnie w tym zespole zostal spolony bezpiecznik termiczny o tmp.192 C
Wentylator działał tylko na czwartym biegu.Ponieważ takiego aktualnie nie posiadałem załozyłem drut mozna go nabyc w elektroniku za ok 4 zl
Zdemontowałem równierz wentylator i nasmarowałem łozyska,w dolnej cześci był skorodowany i przed awarią piszczał
Według tego opisu wymontowałem coś takiego:
http://www.fotosik.pl/pok...b1a5662397.html
Z elektroniką u mnie na bakier, ale w moim przypadku połączenie drutem w miejscu gdzie takie coś łączy dwa punkty nic nie dało. Dało natomiast przylutowanie drucika w punktach wskazanych czerwoną strzałką (pod spodem zauważyłem tam jakiś rezystor) http://www.fotosik.pl/pok...1240b8b35.html. Dmuchawa zaczęła pracować na 1,2,3 stopniu ale kiedy dałem na 4-ty to spaliło bezpiecznik. Nie wiem wogóle czy wymontowałem właściwy element bo na tym forum czytałem też o jakiś tranzystorach i rezystorze ale nie mam zielonego pojęcia gdzie ich szukać (czy może muszę wymontować wentylator by się do nich dostać). Proszę o pomoc!!!
Źródło: francuskie.pl/forum/viewtopic.php?t=7440